خوش آمدید

مهمان گرامی به انجمن کویک لرن خوش آمدی ، برای استفاده از تمامی امکانات در انجمن عضو شوید.

kamran_ql

برخورد یا overlap دو آبجکت

6 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام. من میخوام در صورتیکه دو شی با هم برخورد یا به اصطلاح overlap صورت گرفت عمل خاصی انجام بشه. به عبارت دیگه میخوام روی یک پنل انگشت رو بکشم و وقتی این تاچ مثلا به یک عکس رسید، پیغام خاصی نشون بده یا مثلا یک دکمه رو درگ کرده و موقع برخورد با هر قسمت از دکمه دیگه پیغام خاصی نشون بده. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با کدنویسی میشه چنین کاری کرد اما خیلی دردسر داره و اصلا پیشنهاد نمیکنم با کدنویسی خودتون اینکارو بکنید

از یونیتی و یا ابزارهای ساده تر مثل game maker استفاده کنید. دراونها فیزیک داده میشه به اشیا و این مدل کارها خیلی خیلی ساده تره

kamran_ql پسند دیده است

لینک به ارسال
در در 1397/01/30, 10:24:28، kamran_ql گفته است :

با سلام. من میخوام در صورتیکه دو شی با هم برخورد یا به اصطلاح overlap صورت گرفت عمل خاصی انجام بشه. به عبارت دیگه میخوام روی یک پنل انگشت رو بکشم و وقتی این تاچ مثلا به یک عکس رسید، پیغام خاصی نشون بده یا مثلا یک دکمه رو درگ کرده و موقع برخورد با هر قسمت از دکمه دیگه پیغام خاصی نشون بده. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

باسلام وکسب اجازه از اساتیدمحترم سایت.

قبلا یه چنین چیزی رو با دوباتن وهمینطور دههاپنل نوشته بودم که سورس دوباتن رو براتون اینجا قرار میدم . کارچندان سختی نیست ، فقط فرمول یافتن فاصله بین دو نقطه رو باید بلد باشین، یعنی فرمول زیر :

fasele2nogte= Sqrt(Power((X1 - X2) , 2) + Power((Y1 - Y2) , 2))

که این سورس باقابلیت تشخیص تصادمها، overlap مقدمه ساخت  بازیهایی همچون بازی الفبازی هست.

یافتن_فاصله_بین_دوباتن_مثل_الفبازی

البته با کتابخانه هایی همچون ABPhysicsEngine هم میشه برخود اشیاء رو مثل مثال  زیر متوجه شدوبرنامه ریزیش کرد. 

فیزیک اشیاء در بیسیک فور اندروید باABPhysicsEngine

فیلم متعلق به سورس فیزیک در بیسیک فور اندروید

kamran_ql پسند دیده است

لینک به ارسال
در در 1397/02/18, 03:05:11، نورنما گفته است :

باسلام وکسب اجازه از اساتیدمحترم سایت.

قبلا یه چنین چیزی رو با دوباتن وهمینطور دههاپنل نوشته بودم که سورس دوباتن رو براتون اینجا قرار میدم . کارچندان سختی نیست ، فقط فرمول یافتن فاصله بین دو نقطه رو باید بلد باشین، یعنی فرمول زیر :

fasele2nogte= Sqrt(Power((X1 - X2) , 2) + Power((Y1 - Y2) , 2))

که این سورس باقابلیت تشخیص تصادمها، overlap مقدمه ساخت  بازیهایی همچون بازی الفبازی هست.

یافتن_فاصله_بین_دوباتن_مثل_الفبازی

البته با کتابخانه هایی همچون ABPhysicsEngine هم میشه برخود اشیاء رو مثل مثال  زیر متوجه شدوبرنامه ریزیش کرد. 

فیزیک اشیاء در بیسیک فور اندروید باABPhysicsEngine

فیلم متعلق به سورس فیزیک در بیسیک فور اندروید

واقعا ممنون از توضیحاتتون. البته خودم با استفاده از خاصیت left و top اشیا و مقایسه بزرگتر و کوچکتر بودن اونها موقعیت دو شی نسبت به هم رو بدست آوردم. ولی ارسال شما واقعا عالی و حرفه ای بود. بسیار متشکرم

نورنما پسند دیده است

لینک به ارسال
مهمان
شما در حال حاضر به عنوان کاربر مهمان دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت می باشید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

در حال بارگذاری