خوش آمدید

مهمان گرامی به انجمن کویک لرن خوش آمدی ، برای استفاده از تمامی امکانات در انجمن عضو شوید.

2 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

دوستان سوالی داشتم و در صورت امکان کمکم کنید:

من با استفاده از canvas چندین خط و دایره و ... را بر روی یک panel رسم کردم و قصد دارم این خطوط و دایره رو بچرخونم. اومدم از کتابخانه Animation Plus استفاده کردم. اما چون ترسیمات canvas آبجکت نیستند درنتیجه نمیشه اون ها رو به صورت مستقیم با Animation Plus چرخوند. برای چرخوندن میشه از panel استفاده کرد اما دو مشکل هست اولا خطوط، حرکت مستقل دارن که اونوقت باید برای هر خط یک panel بسازم که محاسبات رو زیاد می کنه دوم این خطوط ممکنه رو هم بیفتن که خیلی کار رو نافرم می کنه. 

دوستان برای حرکت دادن این ترسیمات چه راه حلی هست؟ آیا کتابخونه ای برای کارهایی مثل این سراغ دارید؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام مجدد به دوستان

خودم راه حل موقتی برای این مشکلم پیدا کردم که توضیح خواهم داد تا اگر احیانا کسی با همچین مشکلی روبرو بود موقتا از این روش استفاده بکنه تا انشالله بعدا دوستان راهنمایی های بیشتری انجام بدن.

من کلا کتابخانه animation plus رو کنار گذاشتم و به جای اون از یک تایمر استفاده کردم. یعنی اومدم متحرک سازی رو خودم ایجاد کردم. اما در این وسط یه مشکل کوچک هست. و اون اینه که قبل از رسم خط در زمان بعدی، باید خط قبلی پاک بشه. 

Canvas هیچ متدی برای پاک کردن ترسیماتش نداره و از اونجایی که ترسیمات Canvas آبجکت نیستن پس با دستوراتی مثل:

Panel1.RemoveAllViews

هم نمیشه اونا رو پاک کرد. 

من برای پاک کردن از یه ترفند دیگه استفاده کردم:

(canvas1.DrawColor(Colors.Whit    

این دستور میاد کل پنل را با یه رنگ پر میکنه (همون پس زمینه) در نتیجه ترسیمات به ظاهر پاک میشن.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
شما در حال حاضر به عنوان کاربر مهمان دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت می باشید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

در حال بارگذاری