خوش آمدید

مهمان گرامی به انجمن کویک لرن خوش آمدی ، برای استفاده از تمامی امکانات در انجمن عضو شوید.

randyerfan

زامارین ( Xamarin ) چیست ؟

16 ارسال در این موضوع قرار دارد

زامارین چیست ؟

زامارین xamarin یک شرکت نرم افزاری در کالیفرنیا/سانفرانسیسکو هست که در سال ۲۰۱۱ توسط مهندسانی که پروژه مونو ( Mono ) را راه اندازی کردند ایجاد شده است.

پروژه ی Mono شامل Mono و Mono Touch و Mono Android در واقع یک پیاده سازی مستقل از پلتفرم ( Cross Platform ) از ساختار CLI یا زیر ساخت دات نت فریم ورک هست که روی پلتفرم های دیگر از جمله لینوکس، مک، اندروید و آیفون قبل اجرا هست

با استفاده از Mono و کتابخانه های پیاده سازی شده توسط زامارین برای اندروید و آیفون، شما قادر خواهید بود با استفاده از زبان سی شارپ برنامه های بومی برای پلتفرم های اندروید و آیفون تولید کنید.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱ میلیون توسعه دهنده از ۱۲۰ کشور دنیا از زامارین و محصولات اون استفاده میکنند و با حمایت های مایکروسافت از این شرکت خلاق بزودی شاهد رشد بیش از پیش زامارین و محصولاتش خواهیم بود.

مقایسه ی زامارین با بیسیک فور اندروید و اندروید استودیو :

همونطور که میدونید اندروید استودیو بستر اندروید هست و بهترین روش برای نوشتن برنامه های اندروید استفاده از این IDE و زبان جاوا می باشد ! بیسیک فور اندروید نیز کد های نوشته شده را به جاوا Parse(تبدیل) میکند و سپس آن را کامپایل میکند .

متاسفانه محیط اندروید استودیو به جز سختی کد نویسی ، مشکلاتی مثل سنگینی پیش از حد IDE ، بهینه نبودن آن و ... دارد .

محیط بیسیک فور اندروید هم نقص هایی دارد اما کدنویسی آسان آن ، این IDE را بسیار لذت بخش کرده . اما متاسفانه بیسیک فور اندروید توسط متخصصان و برنامه نویسان دنیا قابل قبول نیست ! زیرا اولین مورد اینکه زبان بیسیک نفس های آخر خود را می کشد و همچنین روش کدنویسی در بیسیک فور اندروید استاندارد نیست ! برای مثال استفاده نکردن از XML نویسی در بخش دیزاینر یکی از ضعف های بزرگ بیسیک فور اندروید محسوب میشود . دلیل دیگر هم پشتیبانی نشدن بیسیک فور اندروید توسط StackOverFlow و GitHub میباشد .

و اما زامارین ، شما در زامارین توسط C# میتوانید به صورت های زیر کد نویسی کنید :

1 - Mono For Android : برنامه نویسی اندروید توسط C# و طراحی لیوت ها بوسیله XML نویسی !

2 - Mono For touch : برنامه نویسی آی او اس توسط C# و طراحی لیوت ها با Wizzard ( شبیه XCode )

3 - Windows phone forms : برنامه نویسی ویندوز فون

4 - Xamarin Forms : بخش متحیر کننده زامارین !!! در این قسمت برنامه نویس میتواند به صورت Cross PlatForm برنامه ی خود را با یکبار کدنویسی برای Android , IOS , WindowsPhone عرضه کند !

همچنین زامارین توسط Microsoft خریداری شده است و StackOverFlow و Github آن را پشتیبانی میکنند . با نصب VS 2015 زامارین رو هم میتونید استفاده کنید .

در صورتی که تقاضا برای آموزش زامارین زیاد باشه ، آموزش هارو شروع میکنیم ! لطفا نظرتون رو در این تاپیک بگید !

fouad78، g98reza، حاج حسین و 2 کاربر دیگر پسندیده اند

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ببخشید اگه میشه معایب زامارین رو هم بگید

خودم میخواستم برم طرف زامارین ولی دوستان گفتند که دردسرهاش زیاده،کرک نمیشه وبهینه نیس

اگه ممکنه دراین باره بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

me.grnet پسند دیده است

لینک به ارسال

واسه ایران اصلا خوب نیست

چرا برید  سمت زامارین؟؟؟؟؟

بیسیک از همه بهتره.................................

شک نکیند

اینهمه کتابخونه فقط باید انقدر زرنگ باشی که از کتابخونه ها به روش خودت استفاده کنی

کد کردن بخش راحته کار

ایده خوب الگوریتم خوب بعدش کد کردن

دردسر نصب زامارین خیلی زیاده

شما فکر میکنید برای برنامه نویسی اندروید فرق ایکلیپس و بیسیک چیه؟

بیسیک میگه  تمام اکس ام ال رو خودم برات می نویسیم تو فقط بچینوشن رو صفحه

این یعنی هدیه به برنامه نویس

لینک به ارسال

@@shahrokhnazari

دوست عزیز باید در نظر بگیریم گه زبان بیسیک داره نفسهای آخرشو میکشه

زامارین درسته دردسر داره ولی واسه برنامه نویسای دات نت فریم ورک خیلی عالیه اینطوری مجبور نیستن جاوا یاد بگیرن

لینک به ارسال

بیسیک از زمان gwbasic و qbasic هنوز داره پر قدرت ادامه میده

برنامه نویسی اینروزها فقط ایده نو  پیاده سازیش با هر چی باشه

لینک به ارسال

بیسیک از زمان gwbasic و qbasic هنوز داره پر قدرت ادامه میده

برنامه نویسی اینروزها فقط ایده نو  پیاده سازیش با هر چی باشه

بیسیک تا نهایتا 3 سال دیگه کلا توسط مایکروسافت پشتیبانی نمیشه !!! و بیسیک فور اندروید هم آینده نداره چون StackOverFlow پشتیبانی نمیکنه !

@@shahrokhnazari

دوست عزیز باید در نظر بگیریم گه زبان بیسیک داره نفسهای آخرشو میکشه

زامارین درسته دردسر داره ولی واسه برنامه نویسای دات نت فریم ورک خیلی عالیه اینطوری مجبور نیستن جاوا یاد بگیرن

دقیقا همینطوره

واسه ایران اصلا خوب نیست

چرا برید  سمت زامارین؟؟؟؟؟

بیسیک از همه بهتره.................................

شک نکیند

اینهمه کتابخونه فقط باید انقدر زرنگ باشی که از کتابخونه ها به روش خودت استفاده کنی

کد کردن بخش راحته کار

ایده خوب الگوریتم خوب بعدش کد کردن

دردسر نصب زامارین خیلی زیاده

شما فکر میکنید برای برنامه نویسی اندروید فرق ایکلیپس و بیسیک چیه؟

بیسیک میگه  تمام اکس ام ال رو خودم برات می نویسیم تو فقط بچینوشن رو صفحه

این یعنی هدیه به برنامه نویس

نه عزیز نصب راحته شما باید بخواید من آموزش نصب رو اول از همه قرار میدم .

دوستان دیگه نظر بدید ...

با سلام مرجع آموزشی ندارید که بهش مراجعه کنیم؟؟؟؟

متاسفانه هیچ سایت درست حسابی وجود نداره !

لینک به ارسال

بیسیک تا نهایتا 3 سال دیگه کلا توسط مایکروسافت پشتیبانی نمیشه !!! و بیسیک فور اندروید هم آینده نداره چون StackOverFlow پشتیبانی نمیکنه !

دقیقا همینطوره

دوستان دیگه نظر بدید ...

اینکه هیچ سایت درست و حسابی و مرجع خوبی وجود نداره خیلی بده

شروع کار رو سخت میکنه 

aliali پسند دیده است

لینک به ارسال

اینکه هیچ سایت درست و حسابی و مرجع خوبی وجود نداره خیلی بده

شروع کار رو سخت میکنه 

دقیقا مهمترین مشکلش فعلا همینه 

من 4سال پیش اندورید استدیو رو نصب کردم ولی هیچ منبعی فارسی نبود کلی ور رفتم تو سایت های خارجی بگرد 

دیدم نه تک تنهاام (یا شاید برخی افراد خبره هم مشغول یادگیری بودن) بیخالش شدم چون دیدم کارم جلو پیش نمیره 

و رفتم سراغ برنامه های دیگه از جمله b4a 

دقیقا همینطوره

دوستان دیگه نظر بدید ...

خب استک فلور پیشتبانی نکنه طوری شده نیست خیلی گیت هاب b4a رو پشتیبانی میکنه

ولی میبنید که دوستان با همین انجمن های فارسی و سایت اصلی گلیم خودشون از آب بیرون میکشن

زامارین وقتی میشه استفاده کرد که حداقل یه انجمن فعال داشته باشه و حداقل سابقه ی  7ماه 

که وقتی میخای شروع کنی دستم تو پوست گردو نره 

نمیخام کسی رو نا امید کنم ولی خب سر درد نمیکنه دستمال نمیبندند 

والسلام 

لینک به ارسال

دوستان پیشنهاد میکنم زیاد درگیر این نباشد که با بهترین کار کنید! هر چیزی از یکسری جهات ممکنه بهتر باشه. یه زمان میرید سمت یکی بعد میبینید اون یکی دوتا خصوصیت بهتر داره باز تغییر جهت .....  = اتلاف عمر

بهتره بجای اینکه معیار انتخاب بهترین باشه معیار انتخاب رو این بذارین که برای شما کدوم دم دست تره

سرعت پیشرفت الان اینقدر بالاست که نمیشه با اومدن هر بهترینی ادم تغییر جهت بده.

اگه ایده ای دارین وفکر میکنید میتونید توش موفق باشین بسم الله! حالا با هر زبانی که دم دستتونه! اگه قبلا جاوا کار کردین = اندروید استودیو

اگه قبلا سی شارپ کار کردین = زمارین و اگه زمینه خاصی ندارین = بیسیک خوش خوراک ترین محیط و سرعت در کدنویسی....

باور کنید ۹۵ درصد ایده ها رو میشه با هرسه تای اینجا نوشت

-------------------------------

در جواب اقا فواد که گفتن بیسیک۴اندروید داره نفسهای اخرش رو میکشه. راستش من هر چی چک میکنم برعکسته!

یه نگاهی به این بندازین!!

مخصوصا این یکی دوماه که رشد عجیبی داشته!

بهرحال کلا استقبال از زبانهای برنامه نویسی بالاست و باز نظرم رو تکرار میکنم که ببینید هر چی بیشتر دم دستتونه با همون ایدتون رو پیاده کنید و جلو برید. 

alia 1، shahrokhnazari و top206 پسندیده اند

لینک به ارسال

دوستان پیشنهاد میکنم زیاد درگیر این نباشد که با بهترین کار کنید! هر چیزی از یکسری جهات ممکنه بهتر باشه. یه زمان میرید سمت یکی بعد میبینید اون یکی دوتا خصوصیت بهتر داره باز تغییر جهت .....  = اتلاف عمر

بهتره بجای اینکه معیار انتخاب بهترین باشه معیار انتخاب رو این بذارین که برای شما کدوم دم دست تره

سرعت پیشرفت الان اینقدر بالاست که نمیشه با اومدن هر بهترینی ادم تغییر جهت بده.

اگه ایده ای دارین وفکر میکنید میتونید توش موفق باشین بسم الله! حالا با هر زبانی که دم دستتونه! اگه قبلا جاوا کار کردین = اندروید استودیو

اگه قبلا سی شارپ کار کردین = زمارین و اگه زمینه خاصی ندارین = بیسیک خوش خوراک ترین محیط و سرعت در کدنویسی....

باور کنید ۹۵ درصد ایده ها رو میشه با هرسه تای اینجا نوشت

-------------------------------

در جواب اقا فواد که گفتن بیسیک۴اندروید داره نفسهای اخرش رو میکشه. راستش من هر چی چک میکنم برعکسته!

یه نگاهی به این بندازین!!

مخصوصا این یکی دوماه که رشد عجیبی داشته!

بهرحال کلا استقبال از زبانهای برنامه نویسی بالاست و باز نظرم رو تکرار میکنم که ببینید هر چی بیشتر دم دستتونه با همون ایدتون رو پیاده کنید و جلو برید. 

استاد قبول دارم که بیسیک 4 اندروید پیشرفت قابل توجهی داشته ولی بیسش زبان بیسیکه

زبانی که سال 1995 وارد بازار شد که در عصر خودش و باتکنولوژی جدیدش .net و مفهوم شی گرایی بودنش در مدت زمان خیلی کوتاهی تونست مورد پسند خیلی از برنامه نویسا باشه

ولی باید قبول کرد که زبان سی شارپ خیلی قدرتمند تره؟؟؟

ویژگی های زیادی داره که بیسیک نداره مثل کلاس های استاتیک که خیلی میتونه به برنامه نویس کمک کنه

ولی فقط به اینجا ختم نمیشه با پیشرفت صنعت نرم افزار و گسترش کامپیوتر ها وبرنامه نویسی، برنامه نویس ها به ابزار بیشتر و بهتری نیاز دارند که کارشونو را حت تر کنه

زبان سی شارپ از هر جهت تحت حمایت مایکرو سافته و هر نسخه اش از نسخه قبلیش خیلی بهتره

نمونه ای از تغییرات جدید در سی شارپ:

Expression-bodied Members، String Interpolation، Using Static Class import ،Exception Filters، Dictionary Initializer، Await in Catch block

در ضمن یکی از مهمترین ویژگی های سی شارپ قابلیت هوش مصنوعی اونه که از هر لحاظ اونو با بیسیک متمایز می کنه

لینک به ارسال

زبانی که سال 1995 وارد بازار شد که در عصر خودش و باتکنولوژی جدیدش .net و مفهوم شی گرایی بودنش در مدت زمان خیلی کوتاهی تونست مورد پسند خیلی از برنامه نویسا باشه

ویژگی های زیادی داره که بیسیک نداره مثل کلاس های استاتیک که خیلی میتونه به برنامه نویس کمک کنه

ولی فقط به اینجا ختم نمیشه با پیشرفت صنعت نرم افزار و گسترش کامپیوتر ها وبرنامه نویسی، برنامه نویس ها به ابزار بیشتر و بهتری نیاز دارند که کارشونو را حت تر کنه

زبان سی شارپ از هر جهت تحت حمایت مایکرو سافته و هر نسخه اش از نسخه قبلیش خیلی بهتره

Expression-bodied Members، String Interpolation، Using Static Class import ،Exception Filters، Dictionary Initializer، Await in Catch block

در ضمن یکی از مهمترین ویژگی های سی شارپ قابلیت هوش مصنوعی اونه که از هر لحاظ اونو با بیسیک متمایز می کنه

دوست عزیز زبان سی شارپ اگه بخایی تا حد معقولی یاد بگیری باید ۱ سال زمان روش بزاری 

البته بدمم نمیاد هم اندرویدت استدیو رو یاد بگیرم هم زامارین رو 

خوب داخل ایران یه وبسایت که به صورت حرفه ایی یاد بدن گیر نمیاد 

شما اگه در زامارین خیلی حرفه ای هستید یه وب سایت برای زامارین طراحی کنید 

من خودم میام ازتون اشتراک ماهانه میخرم

لینک به ارسال

راستش حرف شما رو در مورد قدرتمندی خیلی زیاد سی شارپ نسبت به وی بی دات نت قبول ندارم.

اولا اگه میخواین در بیسیک از کلاسهای استاتیک استفاده کنید دقیقا ماژولها میتونه همون کارو براتون بکنه

دوما برعکس خیلی ویژگی ها هست که توی سی شارت نیست و توی بیسیک هست. ویکی پدیا رو نگاه کنید. اتفاقا لیست چیزهایی که توی بیسیک هست و توی سی شارپ نیست چهاربرابره

به نظرم اینکه سی شارپ خیلی وقتی تر از وی بی دات نته بیشتر یه جوه که توی تالارهای فارسی راه افتاده

بازم تاکید میکنم زیاد مهم نیست که شما دارین روی بهترین زبان کار میکنید یا نه

مهم اینه که ایدتون رو در ۱. کمترین زمان و ۲.با کیفیت مطلوب بتونید پیاده کنید.

top206، fouad78 و saead.app پسندیده اند

لینک به ارسال

رفقا جو زده نشید

کی میگه b4a داره نفسای اخرشو میکشه تازه تو ایران با این سیل کتابخونه های تبدیلشده جدید داره قدرت میگیره ! (ماشالله با سرچ google trend فهمیدم که ایران مشت محکمی به ارل و اسرائیل و ... زده (مرگ بر اسرائیل :D ))

دیگه ازین حرفا نزنین ، این حرفا مال بچه کوچولوهاست که جو میگردشون و میگن بیسیک به درد نمیخوره ، حیف به خدا حیف الان کنکور دارم وگرنه چه برنامه هایی که نمیزدم با همین بیسیک بدرد نخور :D

لینک به ارسال

هرکسی که بین زبان برنامه نویسی  در محیط ویژوال استودیو فرق میزاره متاسفانه از برنامه نویسی هیزچ تجربه شخصی ندار ه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری