خوش آمدید

مهمان گرامی به انجمن کویک لرن خوش آمدی ، برای استفاده از تمامی امکانات در انجمن عضو شوید.

Salmanzadeh

مصاحبه با طراح فونت "ایران سن سریف" آقای مسلم ابراهیمی

16 ارسال در این موضوع قرار دارد

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

بعد از یه مدت تقریبا طولانی که از انجمن دور بودیم برگشتیم

بحثی که مدتی قبل در گروه تلگرام مطرح شد استفاده از فونت "ایران سن سریف" بود که دارای لایسنس هست که نکته جالب این فونت اینه که برای هر اپ باید یک لایسنس بگیرید که این مشکل یه خورده توسعه دهنده ها را نگران کرده. در این مصاحبه با ما همراه باشید تا ببینید پیشنهاد مدیر سایت اقای مسلم ابراهیمی برای ما توسعه دهندگان که توانایی پرداخت مجدد را نداریم چیست!!

اقای ابراهیمی مدیر سایت فونت ایران و طراح فونت "ایران سن سریف" یکی از زیباترین فونت های طراحی سایت و اپلیکیشن است که کافه بازار و دیجی کالا و... از این فونت استفاده میکنند.

پس با ما همراه باشید

پرسش: ضمن عرض سلام و شب بخیر خدمت اقای مسلم ابراهیمی مدیر سایت فونت ایران

اخیرا فونتی در پی سی دانلود منتشر شده که رایگان هم هست به نام " فونت ایرانیان سانس - Iranian Sans " که ظاهری شبیه به فونت "ایران سان سریف" دارد. آیا این همان فونت شماست که به صورت رایگان منتشر شده یا خیر؟

اقای ابراهیمی : سلام ، ایرانیان سنس فرق داره با ایران سن سریف

پرسش: مزیت فونت شما نسبت به این فونت رو ممنون میشم بفرمایید

اقای ابراهیمی : ایرانیان سنس هیچ امتیازی نداره. زیبا نیست . طراحی حرفه ای نداره . کاراکترها محدود . از امکانات پیشرفته فونت هم بی نسیب هست . فقط امتیازش اینه که فونت آزاد هست.

فونت ایرانیان ، تقریبا ده سال قبل همراه با دیگر برنامه های تولید نرم افزار آزاد سفارش داده شد و (بیشتر) با هدف استفاده در نرم افزارهای آزاد تولید شد.

بنده سابقه و اثر دیگری از طراح فونت ایرانیان ندیدم.

پرسش: چرا باید برای هر اپلیکیشن یه هزینه جدا داد؟ این امر باعث شده که توسعه دهندگان رغبتی نداشته باشن بیان سمت این فونت

اقای ابراهیمی : برای اینکه به هر صورت بعد مدت کوتاهی همه طراحان ، فونت را خواهند داشت. و اگر فروشی نباشه ما کار توسعه این فونت را رها می کنیم. خرید لایسنس اجباری نیست. اما بهتره کاربران رعایت کنند. و به فکر ما هم باشند.

پرسش : با توجه به زیبایی این فونت بهتر نیست لایسنس این کار را به صورت ماهانه یا سالانه بفروش برسانید تا کاربران ترغیب شوند به خرید؟

اقای ابراهیمی : یکی از مشکلات ما این بود که مشتریان متفاوتی داشتیم.

برای مثال

1-فردی که برای وبسایت خود این فونت را نیاز دارد

2- طراحی یا شرکتی که سالیانه 10ها پروژه را با فونت ما طراحی میکند

3- شرکتی مثل کافه بازار یا دیجی کالا

به نظر شما فروش چگونه باشد که عادلانه باشد.

پرسش : پیشنهاد شما برای دوستان توسعه دهنده که توانایی پرداخت و خرید لایسنس مجدد ندارند چیست؟

اقای ابراهیمی : ما از این دوستان توقع نداریم بلافاصله لایسنس بخرن . اول با لایسنس رایگان شروع کنند . اگر درآمد خوبی داشتند تبدیل کنند به لایسنس تجاری . این مورد را در قوانین خرید ذکر کردیم. ما لایسنس غیر تجاری رایگان هم داریم برای کارهای غیرتجاری و اونا که نوپا هستن هنوز فروش تضمینی ندارن. ما برامون مهمه که هر سایت یا اپلیکیشن لایسنس جدا داشته باشه . این مشخص میکنه کی فونت را قانونی استفاده می کنه و کی کپی کرده

این صفحه را دیدید؟

http://fontiran.com/licenses'>http://fontiran.com/licenses

این چیزی هست که ما می خواهیم.اسم هر اپلیکیشن و وبسایتی در این لیست نبود یعنی فونت را کپی کرده.چون فقط خریداران به پنل لایسنس دسترسی دارند.

پرسش : خوشحال میشیم سخن پایانی شما را هم بشنویم

اقای ابراهیمی :کلا فونت ایران برعکس ظاهر ماجرا می خواد استفاده از فونتهاش را راحت کنه.فونت های ما همه جا هست و میشه دانلود کرد.میشه لایسنس ایجاد نکرد و در همه این موارد هیچ مشکلی برای کاربر. ایجاد نمیشه

...

اما ما به دنبال ترویج فرهنگ پرداخت داوطلبانه هستیم.

شما استفاده کنید اگر راضی کننده بود و موفق شدید درآمد داشته باشید به فکر ما هم باشید :)

در پایان هم از شما خواننده هم از اقای ابراهیمی عزیز تشکر میکنیم که وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.

شما‌ میتوانید جهت توضیحات بیشتر در مورد این فونت به لینک زیر وارد شوید.

http://fontiran.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

(مصاحبه اختصاصی کوئیک لرن , کپی فقط با درج منبع )

نظر شما توسعه دهنده چیست؟

unity3d_like_a3، fazly، top206 و 3 کاربر دیگر پسندیده اند

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام 

من به منظور استفاده از فونت در تمامی اپ های گروه ، یک اجاره نامه تجاری حقوقی گرفتم (به 200 هزارتومن)، در یان صورت لازم نیست دیگر برای اپ اجاره نامه ایی بگیرید. 

-  سوال اول، حتما فایل license.txt در پوشه asset باید قرار بگیرد؟ لازم به ذکر شماره اجاره نامه در خود برنامه می باشد یا درج فایل license.txt کافیست؟

-سوال دوم اینکه ما اجاره نامه تجاری حقوقی را برای یک نام خاص(گروه نرم افزار...) گرفتیم ولی ما دارای دو گروه در بازار هستیم آیا امکان ویرایش نام و تبدیل آن برای استفاده در گروه است؟ برای مثال: گروه نرم افزاری a و b 

متشکرم

moalla و iMohammadReza پسند شده است

لینک به ارسال

کاش اینطور نبود که برای هر اپی باید یه لایسنس جدا گرفت!

مثلا الان من برای سایت باید لایسنس 38 تومنی بگیرم در حالی که سایت بزرگیه اما دوستان برنامه نویس برای چندتا اپ که هر کدوم یه فروش یه ماهی میکنه باید لایسنس 200 تومنی بگیرین! کاش لایسنس به اسم فرد بود نه برنامه

البته این ابهامهایی که ما داریم شاید به این برمیگرده که تا بحال فرهنگ لایسنس رو تجربه نکردیم و کاملا برامون جدیده و منجربه ابهامات زیاد شده!

ha88an و ALi01 پسند شده است

لینک به ارسال

مثلا الان من برای سایت باید لایسنس 38 تومنی بگیرم در حالی که سایت بزرگیه اما دوستان برنامه نویس برای چندتا اپ که هر کدوم یه فروش یه ماهی میکنه باید لایسنس 200 تومنی بگیرین! کاش لایسنس به اسم فرد بود نه برنامه

البته این ابهامهایی که ما داریم شاید به این برمیگرده که تا بحال فرهنگ لایسنس رو تجربه نکردیم و کاملا برامون جدیده و منجربه ابهامات زیاد شده!

استاد همانطور که عرض کردم تو بخش اجاره نامه ها هم بود میتونید اجاره نامه تجاری حقوقی بگیرید برای تمامی اپ هاتون

لینک به ارسال

لازم نیست برای هر اپ پول بدید ولی لازمه برای هر اپ یه لایسنس بگیرید اینم برای اینه که مشخص باشه کی لایسنس داره کی نداره

همانطور هم که گفتن شما فقط یه 38 تومن برای اولین بار میدید و برای دفعات بعد لایسنس رایگان میگیرید و اگر کسب و کارتون رونق گرفت دوست داشتید کمکی هم میکنید بهشون با خرید لایسنس

وگرنه فقط برای بار اول لایسنس نیازه و دفعات بعد هم لایسنس رایگان

moalla پسند دیده است

لینک به ارسال

من که فکر می کنم . این فونت خیلی از نظر قیمت مناسب نیست باید برای هر اپ تجاری یه لایسنس 30 هزار تومانی بگیری .

لینک به ارسال

با سلام 

من به منظور استفاده از فونت در تمامی اپ های گروه ، یک اجاره نامه تجاری حقوقی گرفتم (به 200 هزارتومن)، در یان صورت لازم نیست دیگر برای اپ اجاره نامه ایی بگیرید. 

-  سوال اول، حتما فایل license.txt در پوشه asset باید قرار بگیرد؟ لازم به ذکر شماره اجاره نامه در خود برنامه می باشد یا درج فایل license.txt کافیست؟

-سوال دوم اینکه ما اجاره نامه تجاری حقوقی را برای یک نام خاص(گروه نرم افزار...) گرفتیم ولی ما دارای دو گروه در بازار هستیم آیا امکان ویرایش نام و تبدیل آن برای استفاده در گروه است؟ برای مثال: گروه نرم افزاری a و b 

متشکرم

برای اپلیکیشن موبایل اینکه فایل license.tx در کنار فونت ها قرار بگیرد کافیست. هدف این است ، کاربری که برای برداشتن فونت ها برنامه شما را اکسترکت می کند متوجه کپی رایت فونت ها بشود.

لایسنس حقوقی به نام شرکت شما ثبت می شود. فقط در صورتی که نام در اپلیکیشن های گوناگون شما نام برند وجود داشته باشد می توانید از یک لایسنس حقوقی برای همه برنامه های خود استفاده کنید.

برای شرکت یا گروه جدید لایسنس جدید به نام آن گروه لازم است.

38 هزارتومن قیمت بسته فونت است. هزینه لایسنس جدا پرداخت می شود. برای یک سایت شناخته شده بزرگ لایسنس تجاری بزرگ لازم است (به قیمت 100 هزار تومان)

این منصفانه است که طراحان ، و شرکت های تولید کننده(پیمانکار) نرم افزار لازم باشد هزینه بیشتری پرداخت کنند. فونت، ابزار کسب و کار آنهاست وتاثیر بیشتری در رونق کسب و کار آنها دارد به نسبت شما که سایت خودتان را دارید و فقط یک بار استفاده می کنید.

من که فکر می کنم . این فونت خیلی از نظر قیمت مناسب نیست باید برای هر اپ تجاری یه لایسنس 30 هزار تومانی بگیری .

می توانید با لایسنس رایگان شروع کنید و پس از اینکه تعداد فروشتان بیشتر شد لایسنس تجاری کوچک بگیرید که قیمتش 20 هزار تومان است.

moalla، top206، Amin313 و 1 کاربر دیگر پسندیده اند

لینک به ارسال

بسیار بهتون تبریک میگم جناب ابراهیمی واقعا فونت بی نقصی رو ساختید! :bl:

ولی روند استفاده و خرید و گرفتن لایسنس یمقدار عجیب به نظر میرسه! که بنده رو از خرید پشیمون کرد، من هم ترجیح میدادم لایسنس به ازای هر نفر صادر بشه نه هر پروژه

لینک به ارسال

من زیاد فونت ایران سن سریف دوست ندارم ولی عاشق فونت ایرانم خیلی ظاهر جالب و دلچسبی داره :x

لینک به ارسال

ناموسا 38 تومن پول فونت دادیم حالا این لایسنس چیه دیگه :| والا تو همون خارج هم کپی رایت دیگه تا این حد نیست

و یه چیز دیگه واسه اپ درون پرداخت هم لایسنس تجاری میخواد؟؟؟ :|

لینک به ارسال

بسیار بهتون تبریک میگم جناب ابراهیمی واقعا فونت بی نقصی رو ساختید! :bl:

ولی روند استفاده و خرید و گرفتن لایسنس یمقدار عجیب به نظر میرسه! که بنده رو از خرید پشیمون کرد، من هم ترجیح میدادم لایسنس به ازای هر نفر صادر بشه نه هر پروژه

با هزینه لایسنس مشکل دارید یا با پروسه انجام آن؟

مثلا اگر قیمت فونت با لایسنس نامحدوداستفاده در اپلیکیشن موبایل ۲۵۰ هزار تومان بود بهتر بود؟

ناموسا 38 تومن پول فونت دادیم حالا این لایسنس چیه دیگه :| والا تو همون خارج هم کپی رایت دیگه تا این حد نیست

و یه چیز دیگه واسه اپ درون پرداخت هم لایسنس تجاری میخواد؟؟؟ :|

اگر به نظرتان منصفانه نیست فعلا با لایسنس غیرتجاری شروع کنید.

younes، ebham33 و ha88an پسندیده اند

لینک به ارسال

سلام به دوستان .

فابل لایسنس اگر قراره به صورت یک فایل در asset قرار بگیره و کد لایسنس توش باشه.......براحتی قابل برداشتنه که....

ممنون توضیح بیشتری بدبد

لینک به ارسال

اقای ابراهیمی :کلا فونت ایران برعکس ظاهر ماجرا می خواد استفاده از فونتهاش را راحت کنه.فونت های ما همه جا هست و میشه دانلود کرد.میشه لایسنس ایجاد نکرد و در همه این موارد هیچ مشکلی برای کاربر. ایجاد نمیشه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کامنت مدیریت در سایت

۱- مالکیت و حقوق فونت‌های ما به عنوان یک نرم افزٌار ثبت شده و قانوناً می توانیم ازٌ متخلف ها شکایت کنیم. (نمونه نرم افزٌار شما همراه با مشخصات و اطلاعات تماسی که در نرم افزٌار موجود است به عنوان مدرک قابل استناد است)
۲- کافه بازٌار قول همکاری داده است و به زٌودی به نرم افزٌارهایی که بدون مجوزٌ ازٌ فونت ایران استفاده می کنند اخطار خواهد داد و در صورت عدم دریافت اجازٌه نامه ازٌ کافه بازٌار حذف خواهند شد. ( به زٌودی با دیگر مراکزٌ فروش اپلیکیشن هم شروع به مذاکره خواهیم کرد)
۳- اما ازٌ همه این موارد مهمتر اخلاق کاری است مطمئناً شما هم دوست ندارد دیگران اپلیکیشن شما را به جای خرید کپی کنند، آٍن را به نام خودشان منتشر کنند و یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خیلی جالبه ک از یه طرف چنین چیزی خونده میشه و از طرف دیگه در بخش نظرات سایت اصلی عنوان میشه ک در صورت عدم پرداخت برای لایسنس برنامه ها توسط بازار بلوک میشه و همینطور در مورد سایت ها و ... پیگرد قانونی و شکایت میشه

به نظرم کلا این طرز و روش خیلی دو پهلو و در عین تلاش برای مشتری مداری بسیار سود نگرانه ست

برای مثال به نظر بنده حقیر می توانستید سیستم لاینسنس رو منحصر به شرکت ها و سایت ها بزرگ کنید مثل دیجی کالا ، رابط کاربری کارتخوان بانک پاسارگاد ، بسته های چیتوز

اما در این بازار داغون و پر از دست های قیمت خراب کن که هر کس بر حسب نیاز مالیش قیمت رو میشکنه خیلی جالب نیست که از کاربران و طراحان معمولی ک اکثر سایت های 300-400 تومنی و اپ های مجانی یا 1000 تومنی اونم با فروش زیر عدد هستند مراحل لایسنس بازی و پرداخت مجدد و اعلام اینکه در کجا استفاده کردین و .... به راه باشه

اگر همان اول قیمت فونت 100 تومن بود ولی دیگه این لایسنس بازی های پیچیده رو ک اگه برا شرکت بزرگ هست لایسنس تجاری بزرگ، اگه پول ندارین فعلا لایسنس غیرتجاری ولی ممکنه ازتون شکایت کنیم و ... نبود خیلی بهتر بود و استقبال بهتری صورت میگرفت

از جمله خوده من ک از روز اول خریده بودمش

فکر میکنم در اینده به این حرف من خواهید رسید خصوصا با انتشار و وسعت پیدا کردن استفاده از این فونت کنترل این داستان از دستتون در میره و یجورایی فقط یه دادگستری و هفت هشت قاضی باید بشینن و به شکایات شما برای استفاده غیرقانونی از یک فونت رسیدگی کنن و پرونده ها سر به فلک خواهد کشید

اصولا یوزر دلش میخواد بعد از پرداخت و هزینه کردن برای چیزی تا حد امکان از فروشنده بی نیاز باشه مگر ساپورت و پشتیبانی اونم به میل خودش و نه اجباری

بهرحال اگر من چیزی گفتم از روی دلسوزی بود ک واقعا حیقه ک دارم می بینم 90 درصد دوستام فونت رو غیرقانونی دانلود و استفاده میکنن و برای کارشون هم بهونه ای به دست دارن ک چندان هم غیرمعقول نیس

سلام به دوستان .

فابل لایسنس اگر قراره به صورت یک فایل در asset قرار بگیره و کد لایسنس توش باشه.......براحتی قابل برداشتنه که....

ممنون توضیح بیشتری بدبد

از اونجایی ک این کد مختص به پروفایل شماست و شما هنگام کسب اجازه نامه نرم افزار خودتون رو معرفی میکنید پس از نظر اونا استفاده شما از این فونت بلامانع و درست است

می مونه قضیه اونی ک فونت و لایسنس رو از شما کش رفته ک اونم سر و کارش با شکایات و قضات از طرف خوده فونت ایرانه و شما هیچ نقش و زحمتی ندارین :biggrin1:

شما لایسنس مختص خودت و اپلیکیشنت رو معرفی کرده باشی حله ، فونت و لایسنس ک با یه سرچ تو گوگل همین الان روی چندین هاست اشتراک فایل هست :blink:

ddccsdad پسند دیده است

لینک به ارسال

سلام اقای ابراهیمی

البته دوستان نظرات ناپخته خودشون رو میدن و بدون اطلاع هرچی رو نقد میکنن

تبریک میکم هم بابت فونت هم بابت اینکه چقدر دقیق و شفاف تجارتی رو با علاقه و پشتکار راه انداختید که هم سود دهی داره هم هنر و هم منشا لذت بردن از فونت ایرانی هست

دوستان نمیدونم چقدر مطالعه میکنند که هرنظری رو میدن

1- حتما کار هنری رو در نظر بگیرید(ظرافت و منظم بودن فونت نسبت به فونت های دیگر)

2- از لحاظ حقوق مالک اثر و پدید آورنده کلیه حقوق به درستی و بجا نوشته و وضع شده و هرکسی میتونه هنر خودشو فقط و فقط خودش قیمت بذاره

کی میتونه روی پشتکار و تلاش شما و من قیمت بذاره(البته منظور هنرمندی و تلاش بیش از اندازه است)

بهر حال من که بسیار خوش حالم ادم های شفاف و درست و حسابی رو میبینم

همیشه سعی کنیم تکلیفمون با دیگران و با خودمون روشن باشه

لینک به ارسال

سلام اقای ابراهیمی

البته دوستان نظرات ناپخته خودشون رو میدن و بدون اطلاع هرچی رو نقد میکنن

تبریک میکم هم بابت فونت هم بابت اینکه چقدر دقیق و شفاف تجارتی رو با علاقه و پشتکار راه انداختید که هم سود دهی داره هم هنر و هم منشا لذت بردن از فونت ایرانی هست

دوستان نمیدونم چقدر مطالعه میکنند که هرنظری رو میدن

1- حتما کار هنری رو در نظر بگیرید(ظرافت و منظم بودن فونت نسبت به فونت های دیگر)

2- از لحاظ حقوق مالک اثر و پدید آورنده کلیه حقوق به درستی و بجا نوشته و وضع شده و هرکسی میتونه هنر خودشو فقط و فقط خودش قیمت بذاره

کی میتونه روی پشتکار و تلاش شما و من قیمت بذاره(البته منظور هنرمندی و تلاش بیش از اندازه است)

بهر حال من که بسیار خوش حالم ادم های شفاف و درست و حسابی رو میبینم

همیشه سعی کنیم تکلیفمون با دیگران و با خودمون روشن باشه

دوست عزیز من نمیدونم شما ک خودت کاملا داری از بالا و برتر به کامنت ها و نظرات بقیه نگاه میکنی در چه مقامی هستی شاید معصومی چیزی باشین

بهرحال اینکه یه نفر بیاد و نظرات بقیه رو ناپخته و بدون اطلاع بخونه و خودش و تولید کننده فونت رو فقط ادم شفاف و درست و حسابی ببینه در نوع خودش طنز جالبیه ک البته جای گریه داره

اینکه شما با چهار تا تعریف تمجید تکلیفتون با خودتون و دیگران مشخص شده هم خودش مشخصه هم جای بحث و تفکر داره !!

شما جوری صحبت میکنید انگار رئیس کمیته برقراری قانون کپی رایت و نرخ دهی در سطح جهانی و بین المللی هستین

در یکتا بودن و بی نظیر بودن این فونت فارسی و تشکر از زحمات بوجوداوردنش شکی نیست ، ک اگر نبود اینقد در هر سایت و تالاری مورد بحث و نقد قرار نمیگیرفت !! کی برای یکان یا تیتر یا کداک تاپیک یا بحثی شده ؟!

همه ما قدردان زحمات ایشون هستیم و در هیچ نظری گفته نشده ک اقا بیاین مجانی استفاده کنیم یا پولشو ندیم و ...

حتی من معتقدم ارزش قیمت اولیه این فونت تا 150 تومن برای هر یوزر قابل قیمت گزاری هستش و اگه 150 هم بزارن همین امروز میخرمش

بحث ما سر پیچیدگی و دردسرهای لایسنس ها و نخوندن قیمت لاینسنس های تجاری با پروژه هایی هست که ما انجام میدیم ، بزارین یه مثالی بزنم :

- من وب سایت یک شرکت تولیدی بزرگ رو در مزایده ای داغون با 500 تومن طراحی کردم الان متوجه شدم ک اگه بخوام این فونت رو برای این وب سایت استفاده کنی باید لایسنس تجاری 100 تومنی بگیری !! یعنی 1/5 کل وقتی ک برای طراحی سایت گذاشتی !!

در مورد اپلیکیشن ها و ... هم همینطوره ، تو این سیستم قیمت گذاری عجیب غریب ک خودتونم تو تالار درخواست های برنامه نویسی رو ببینید می بینید برای یک پروژه بچه ها از 15 هزارتومن تا 1 میلیون قیمت میدن نمیشه لایسنس ها رو تطابق داد

وگرنه اگه من برای یه پروژه 1 میلیون میگرفتم راحت 100 تومنش رو پرداخت میکردم و اصن نمی اومدم اینجا وقت بذارم و بحث کنم که

بهرحال استفاده از این فونت یک انتخاب شخصی هست و هیچ اجباری به ما نکردن ایشون و بحثی هم نداریم و به عنوان یه تولید کننده هیچوقت نمیایم از فونت ایشون استفاده غیرقانونی کنیم ، صحبت هایی که میشه برای رسیدن به یک راه حل بهتره و شاید همین روش کنونی هم براشون سوداور و کافی باشه و ما هم اصرار و دعوایی نداریم فقط پیشنهاد دادیم

ddccsdad پسند دیده است

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز .

فونت بازار Iran Sans Light هستش ولی متاسفانه برخی دوستان اسم های این دو فونت رو باهم اشتباه می گیرند :

Iran Sans مال بازاره

Iranian Sans یا Iran San Sarif هم یه فونت جداست .

Salmanzadeh پسند دیده است

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری