خوش آمدید

مهمان گرامی به انجمن کویک لرن خوش آمدی ، برای استفاده از تمامی امکانات در انجمن عضو شوید.

ziconf

وردپرس یا دروپال مسئله این است .

11 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت اساتید و بزگوران گرامی امید وارم حالتون خوب باشه

خب ببینید من حدود 3 سالی هست با وردپرس کارمیکنم و ... به تازگی هم سمت دروپال اومدم .. پیچیدگی تو این سیستم ها به این ترتیپ هست که پیچیده ترین جوملا بود از نظر من بعد وردپرس و بعد دروپال و .... دروپال خیلی ساده و خوب و شیک و کاربردی هست حالا سوال بنده این هست

معایب این دو سیستم یعنی وردپرس و دروپال رو بیان کنید

مزایا این دو اسکریپت رو بیان کنید

برتری هرکدوم نسبت به دیگری در هر قسمت رو هم بگید ممنون میشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قدرت مند ترین هسته رو وردپرس داره.پشتیبانیش هم که عالیه پس قطعا وردپرس

ziconf پسند دیده است

لینک به ارسال

ببین دوست عزیز به نظر من اگر تواناییش رو دارید که یک cms خودتون بنویسید پس هیچکدوم رو انتخاب نکنید. هر چند من خودم وردپرس استفاده می کنم ولی باید توجه داشت که این سیستم ها جهانی هستند پس یعنی برای استفاده عموم قرار دارند و بیشتر اوقات امکاناتی را دارند که اصلا من یا شما بهشون نیاز نداریم و از پردازنده های هاست و رم و اینها زیادی استفاده می کنن و واسه همینه معمولا هاست های رایگان اگر چیزی نصب کرده باشی و سنگین باشه(مثل ویبولتین که در حالتی که فقط 1 عوض هم داشته باشید خیلی مصرف میکنه) رو قطع می کنه...(بر اساس مقاله ای که قبلا خوندم این اطلاعات رو گفتم)

البته از نظر امنیت میشه گفت من پرسیدم گفتند وردپرس بهتره و چون وردپرس خیلی افزونه و قالب داره و داخل ایران جا افتاده تره من اونو پیشنهاد می کنم

دیگه میل با خودتون

amirpcmax پسند دیده است

لینک به ارسال

قدرت مند ترین هسته رو وردپرس داره.پشتیبانیش هم که عالیه پس قطعا وردپرس

دوست عزیز شما تا الان از دورپال استفاده کردید ؟ 

کسی میتونه این دو تا را نقد کنه که از هر دو سیستم به صورت حرفه ای و نه گذری استفاده کرده باشه ... 

در پاسخ به شما دوست عزیز باید بگم مسلما قدرت و انعطاف دورپال را کمتر سیستمی داره . فریم ورک CodeIgniter هم قدرت بالایی در تولید محتوا داره .

البته تمام اینها بستگی به کار شما داره که چی باشه مثلا شما برای بار بری به یه بنز آخرین سیستم نیاز نداری یه کامیون ده چرخ میخوای ! 

ببین نیازت چیه

alirezasajedi729@gmail.com و iMohammadReza پسند شده است

لینک به ارسال

درباره هسته وردپرس رو حرفم هستم

شما دیدید که من بگم دروپال مشکلی داره؟من اصلا درباره دروپال حرف نزدم

لینک به ارسال

اصلا بیایید وردپرس رو با دروپال مقایسه کنید بزرگترین اشتباه رو کردید

من که چندسال وردپرس رو کار کردم وقتی رفتم سراغ دروپال دیدم یه دنیای دیگه هست کمتر کسی پیدا میشه وردپرس کار کرده باشه بعد بتونه دروپال رو درک کنه چون دو تافته جدا بافته هستن

اصلا هیچ وجه شباهتی ندارند مگر زبانشون که هر دو php هست والسلام

لینک به ارسال

دوستان وردپرس رو میشه با جوملا مقایسه کرد چون هر دو cms هستند. اما دروپال cmf است و در مقوله دیگری قرار میگیره

توضیح اینکه cmf فرقش با cms چیه مفصله. خلاصش اینه که با cmf میشه یه cms ساخت

وردپرس برتریش تو قالبهای فراوانه که واقعا زیادن. هیچ چیز دیگه از این لحاظ باهاش قابل مقایسه نیست. 

فرض کنید شما میخواید چهارتا محصول رو معرفی کنید اینجا بهترین انتخاب وردپرسه. خیلی سریع و در عین حال شکیل میتونید این کارو انجام بدید.

اما اگه قرار باشه سایتتون یه سیستم پیشرفته رو داشته باشه و پنلهای مختلف کاربری داشته باشه و .... با وردپرس امکانش نیست.دروپال بصورت بسیار منعطفی اکثر کارهایی که میخواین رو بدون کدنویسی انجام میده. افزونه های خاصی داره که باید اونها رو بببینید تا قدرت دروپال رو متوجه بشید. الان توی سایت من بخش برنامه های کاربرا رو ببیند. هر کاری برنامه خودش رو ثبت میکنه. این قسمت بدون ذره ای کد نویسی با دروپال ساخت شده. البته خیلی جای ارتقاء داره اما نکته من اینجاست که چنین چیزی رو توی وردپرس فقط با کدنویسی Php میتونید بدست بیارید اما در دروپال با ابزارهای خاصش و بدون کدنویسی میتونید بدست بیارید. 

خلاصه بخوام عرض بکنم سه سطح کار و سه انتخاب داریم:

1- اگه بخواین ساده و برای یه منظور خاص کار کنید وردپرس. سریعتر از لحاظ زمان طراحی و قالب های زییا

2- اما اگه میخواین حرفه ای تر کار کنید و حیطه های بیشتری رو پوشش بدین و خیلی سریع سایتهای حرفه ای تر بسازین = دروپال. 

3- اگه میخواین کاملا حرفه ای کار کنید و چیزی نباشه که نتونید پوشش بدین حرف اقا محمد صبائیان درسته و بهتره خودتون با فریم ورکی مثل کدیگنایتور یه چیزی برای خودتون بسازید

لینک به ارسال

من که وردپرس رو به شما پیشنهاد می کنم.

وردپرس تمام نیازهای شما را براورده میکند و افزونه های زیادی برای وردپرس هستش که می تونید استفاده کنید.

بیشتر سایت ها از محتوا وردپرس استفاده می کنند.

وردپرس: قالب وردپرس | پوسته وردپرس | افزونه وردپرس

لینک به ارسال

اگر انگلیسیتون خوبه میتونید اینجا بصورت تقریبا جامع برخی تفاوت ها و مزیت های هر یک رو ببینید :

http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/cms-comparison-drupal-joomla-and-wordpress

در نهایت هر دو سیستم های قوی و شناخته شده ای هستند اما به شخصه اگه از جمله کاربرانی هستین که با ویرایش theme های خارجی آماده ( مثل themeforest) و افزونه ها بیشتر سر و کار دارید وردپرس خیلی راحتتر و بی دردسرتره

البته دروپال هم از نسخه 6 به بعد دارای تغییرات عمده و چشم گیری شده ، ولی من به شخصه که با جوملا شروع کردم و با وردپرس ادامه دادم تا این لحظه هیچ کمبود یا ضعفی رو در وردپرس حس نکردم که بخوام به Cms دیگه ای رو بیارم

لینک به ارسال

بستگی به نیازتون داره اگه میخوایید فقط مدیریت محتوا داشته باشید همون وردپرس خوبه ولی اگه میخوایید کاراتون پیشرفته باشه باید یه cmf انتخاب کنید مثل دروپال

لینک به ارسال

تغریبا هیچکدوم کامل نیست ولی اگر راحتی استفاده می خواهید wordpress و اگر امکانات گسترده تر می خواهید drupal

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری